Az iskolai konfliktusok és agresszió kezelésére hosszú távú megoldást jelenthet a Békés Iskolák program bevezetése. Ennek lényege, hogy az iskolában keletkező agresszív megnyilvánulások és bántalmazás megértése során az iskolai közösség egész légköréből kell kiindulni; a bántalmazást a rendszer, és nem az egyén szintjén kell értelmezni.
Eszerint, a bántalmazás megjelenéséhez a közösségben három dolog kell: bántalmazó, áldozat és szemlélők. A szemlélet legfontosabb eleme annak felismerésre, hogy a bántalmazás kimenetelét a szemlélők magatartása határozza meg, akik aktív helyeslésükkel vagy passzív nemtörődömségükkel a bántalmazó viselkedést felerősítik, ugyanakkor közbeavatkozó elutasításukkal viszont megakadályozhatják annak kifejlődését.
Intézményünk elkötelezett az iskolai bántalmazás (bullying) visszaszorításában és megelőzésében valamint szeretnénk olyan légkört kialakítani, amely biztonságt nyújt a hozzánk járó gyermekeknek. Ezért határoztunk úgy, hogy csatlakozunk a békés iskola programhoz.
A program bevezetésének első lépéseként a félévi tantestületi ülés vendége volt Turmezei Mónika, a program resztoratív trénere, aki első lépésként megismertette a nevelőtestületet a program működésével.
A békés iskola program megvalósulásához a Polgárdi Iskoláért Alapítvány nyújt segítséget, melyet hálásan köszönünk.