Európai Hulladékcsökkentési hét

A Polgárdi Széchenyi Általános Iskola 2016 óta az Ökoiskola cím birtokosa. A fenntarthatóságra nevelés, a környezetvédelem része a mindennapjainknak. A szelektív hulladékgyűjtés témája mindig aktuális és nem lehet elégszer hangsúlyozni a fontosságát, elengedhetetlen, hogy minél korábban találkozzanak a tanulók ezzel a problémakörrel és felfedezzék, hogy ők egyénileg is sokat tehetnek ez ügyben. Iskolánkban az Európai Hulladékcsökkentési hét keretében – a járványügyi szabályokat figyelembe véve – tartottuk meg szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatos foglalkozásainkat. Tanulóink először egy rövid filmet tekinthettek meg a legfontosabb tudnivalókkal, majd beszélgetést folytattunk a szelekció mibenlétéről és folyamatáról; végül a hallottak ismétlésére hulladék tesztet, keresztrejtvényt és szókeresőt töltöttek ki. A kisebbek színezőt is kaptak. A tanulók érdeklődéssel oldották meg a feladatokat és reméljük, gyarapodott tudásuk és a jövőben törekednek majd a hulladék szelektív gyűjtésére.