Iskolánk

Polgárdi Fejér megyében, Budapesttől 80 km-re, Székesfehérvártól pedig 15 km-re délnyugatra, a Mezőföld termékeny síkvidékén terül el. Népessége közel 7000 fő.
A település egyetlen iskolája három különálló épületben működik már több évtizede. Diákjaink között nem csak helyi lakosok vannak, a környék falvaiból is szívesen fogadunk gyermekeket.
Már évszázadokkal ezelőtt is működött iskola a városban. Az első feljegyzések szerint a református eklézsia már 1610-ben alapított itt oktatási intézményt. A katolikus egyház által szervezett iskola pedig 1861-ben nyitotta meg kapuit. A hatosztályos iskolát 1887-ben vezették be, ugyanakkor, amikor megszüntették a koedukált képzést.
Néhány évtizeddel később az 1930-as években mind a református, mind a katolikus egyház új épületeket építtetett. A katolikus a köznyelvben a „Zárda” elnevezést kapta, mivel itt apácák tanították a leányokat, ezt az építményt használják ma is az alsós évfolyamaink. A református épület pedig a fő épületünk.
A nyolcosztályos oktatást 1942-ben vezették be. Az egyházi oktatási intézményeket ekkor vette birtokba az állam. A 60-as években a körzetek kialakításának köszönhetően az iskola lélekszáma jelentősen megnövekedett, így a 70-es és 80-as években megtörtént a szükséges bővítés is. Új sportcsarnok épült és hozzá kapcsolódóan egy új épületet is kapott az iskola.
Iskolánk profilja is bővült az idő során. Ma az általános iskolai oktatás-nevelés mellett, a sajátos nevelési igényű gyermekek oktatása is megoldott; illetve alapfokú művészeti iskolát is működtetünk és felelevenítve az 1963-73 közti sikereket újraindítottuk gimnáziumi osztályainkat esti tagozaton.
Saját iskolai könyvtárral rendelkezünk, ahol főállású könyvtáros segíti a tanulók munkáját, jól felszerelt számítástechnikai szaktantermünk van interneteléréssel és a tantermeink felében digitális tábla található. Az utóbbi években több – főképp tárgyi fejlesztést biztosító – pályázatot nyertünk.